Logo Szkoły Podstawowej nr 119 w Warszawie
ul. Pułku Baszta 3 ; 02-649 Warszawa ; tel. 022 844 75 48 Dzisiaj jest:

Świetlica szkolna pracuje w godzinach 7:00 - 17:30
--------------------------
Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Osiągnięcia uczniów"

Rozkład dzwonków
--------------------------
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
Koncepcja pracy Naszej Szkoły
Liczydełko 2019:

Wyniki konkursu
II etap

-------------------------

Aktualizacja strony:
ver.2 dn. 03-07-2019

Szkoła Podstawowa Nr 119 w Warszawie

Komputery są wszędzie - spotykamy je w domu, szkole, sklepach i setkach innych miejsc. Zapewniają nam dostęp do informacji, rozrywkę i narzędzia pomocne w nauce i pracy. Umiejętność obsługi komputera jest przydatna już dziś, a w przyszłości będzie wręcz niezbędna. Dzięki komputerowi rozwiążesz zadanie domowe z matematyki, przygotujesz materiały na lekcję tak, że spodobają się wszystkim, znajdziesz ciekawe informacje na lekcje biologii, historii i fizyki, a jeśli jakieś zagadnienie poruszone na lekcji zainteresuje Cię bardziej, w Internecie na pewno przeczytasz na jego temat mnóstwo ciekawych rzeczy. Musisz jednak zrobić pierwszy krok - poznać możliwości komputera i dowiedzieć się, jak je wykorzystać.

Nasza szkoła posiada dwie nowoczesne pracownie komputerową, multimedialną.
Jedna z nich to profesjonalnie wyposażona pracownia informatyczna oparta na platformach PC do zajęć komputerowych oraz technicznych. Druga to pracownia multimedialna z tablicą interaktywną, projektorem i nagłośnieniem. Obie pracownie posiadają własną sieć lokalną oraz stały
bezpieczny dostęp do Internetu.

Zajęcia komputerowe (informatyczne) są realizowane w Naszej Szkole w klasach I - VIII.

Uczniowie korzystają z pracowni komputerowych również podczas licznych zajęć dodatkowych, na przerwach oraz w ramach godz. pracy świetlicy.

Zajęcia obowiązkowe oraz dodatkowe dla klas 1-3 realizują program zajęć komputerowych (informatycznych) w edukacji wczesnoszkolnej z elementami bezpiecznej pracy z komputerem i siecią Internet. Tematyka zajęć realizuje programy: Tropiciele w klasach I, II, III z elementami programu Przygoda z komputerem.
W klasach IV-VIII realizowany jest program Lubię to! wyd. Nowa Era.

Podręczniki dla klas młodszych: Tropiciele dla klas 1-3, Informatyka, kalejdoskop ucznia składają się z kart pracy przygotowanych do realizacji poszczególnych ośrodków tematycznych i zawierają: przystępnie podane wiadomości teoretyczne dostosowane do możliwości psychofizycznych uczniów - ćwiczenia wprowadzające i podsumowujące - polecenia do działań praktycznych przygotowanych na płycie CD lub w wybranym programie komputerowym. Umieszczone na kartach pracy znaczki informują uczniów, gdzie należy wykonać kolejne ćwiczenie. Podręczniki są bogato ilustrowane, wzbogacone o naklejki umieszczone na końcowych stronach.

W klasach IV - VIII zarówno na zajęciach obowiązkowych jak i dodatkowych zrealizowany jest program informatyki "Lubię to!" przeznaczony do nauczania zajęć komputerowych (informatycznych) na poziomie szkoły podstawowej, opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era. Komplet podręczników pozwalają uczniom zdobywać wiedzę poprzez zabawę, ułatwiają przyswajanie nowego materiału w interesujący sposób, pozwala zgłębiać tajemnice świata komputerów także dzieciom i młodzieży. Zajęcia zawsze dostosowane są do możliwości i aktualnych potrzeb edukacyjnych uczniów.

"Lubię to!" Podręcznik dla szkoły podstawowej to podręcznik, dzięki któremu nauczysz się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne podczas codziennej pracy z komputerem. Dowiesz się, jak zbudowany jest komputer, nauczysz się pisać na klawiaturze i wykorzystywać programy do edycji tekstów. Wykorzystasz komputer do nauki i rozrywki, znajdziesz interesujące informacje w Internecie i stworzysz prezentację multimedialną. Wykonasz wiele praktycznych ćwiczeń i przykładów. Komputer odkryje przed Tobą wszystkie swoje tajemnice.

Omawiane zagadnienia dotyczą m.in. tematów:
-Bezpieczna praca z komputerem
-Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie dzieci i młodzieży
-Budowa i funkcje zestawu komputerowego
-Systemy operacyjne, pliki i katalogi, podstawowe wiadomości
-Pisanie na klawiaturze i edycja tekstów
-Prosta grafika komputerowa, edycja grafiki
-Proste bazy danych, arkusze kalkulacyjne
-Gry komputerowe
-Programy edukacyjne
-Strony WWW, poczta elektroniczna

Podczas zajęć komputerowych (informatycznych) realizowane są również projekty: m.in. 3..2..1.. Internet, Dziecko w sieci, Bezpieczne Media, Stop Cyberprzemocy, Sieciaki, które stanowią integralną część omawianych zagadnień na zajęciach w klasach I - VIII.

Na zajęciach wykorzystywane są techniki aktywizujące, motywujące uczniów do myślenia, wnioskowania oraz analizowania. Uczniowie bardzo licznie i aktywnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych i chętnie wykonują ćwiczenia praktyczne dlatego też na zajęciach, zarówno dla klas młodszych, jak i starszych, szczególny nacisk położony został na praktyczne aspekty omawianych tematów.