Logo Szkoły Podstawowej nr 119 w Warszawie
ul. Pułku Baszta 3 ; 02-649 Warszawa ; tel. 022 844 75 48 Dzisiaj jest:

Świetlica szkolna pracuje w godzinach 7:00 - 17:30
--------------------------
Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Osiągnięcia uczniów"

Rozkład dzwonków
--------------------------
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
Koncepcja pracy Naszej Szkoły
Liczydełko 2020:

-------------------------

Aktualizacja strony:
ver.2 dn. 05-11-2019

Szkoła Podstawowa Nr 119 w Warszawie

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia muzyczne odbywają się według ustalonego harmonogramu:

- Chór szkolny – poniedziałek - w godz. 14.30 - 15.30

Muzyka, jako jedna z dziedzin sztuki, odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Jest bardzo ważnym elementem w pracy z dziećmi, uczy, bawi, rozwija, wychowuje oraz wspomaga rozwój fizyczny i emocjonalny.

W edukacji muzycznej każdego dziecka szczególną rolę odgrywają pierwsze lata nauki. Jest to najlepszy czas, aby zacząć rozwijać wrażliwość emocjonalną i zainteresowanie muzyką oraz kształcić podstawowe umiejętności muzyczne.

W naszej szkole dzieci począwszy od grupy zerowej poprzez edukację wczesnoszkolną aż po klasy 4 - 6 mają styczność z muzyką.

W grupie zerowej jest to rytmika.

W klasach I - III uczniowie podczas zajęć edukacji muzycznej prowadzonych przez nauczyciela muzyki rozpoczynają wielką muzyczną przygodę. Śpiewają piosenki, słuchają muzyki, tańczą, bawią się przy muzyce oraz grają na instrumentach. Nabywają nowe umiejętności i poszerzają swoją wiedzę muzyczną.

Podręczniki dla klas młodszych „Elementarz XXI wieku. Muzyka” zawierają podstawowe wiadomości muzyczne przedstawione w przystępny sposób i dostosowane do możliwości psychofizycznych uczniów. Piosenki zawarte w podręczniku nagrane są na płycie CD i dołączone do książki. Podręczniki mają bogatą szatę graficzną, wzbogacone są o naklejki, zamieszczone w środku podręcznika.

W klasach IV - VII
uczniowie pracują na podręcznikach „ Klucz do muzyki” dostosowanych do realizowanego przez nauczyciela programu muzyki. Uczniowie pogłębiają wiedzę zdobytą w klasach I - III. Na zajęciach muzycznych zarówno w klasach młodszych jak i starszych wykorzystywane są metody i formy aktywizujące oraz motywujące uczniów.

W naszej szkole
mamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię muzyczną. Dzieci mają na co dzień dostęp do instrumentów perkusyjnych, dzwonków chromatycznych oraz keyboardu. Bardzo chętnie muzykują nie tylko na zajęciach lekcyjnych ale również na przerwach oraz podczas zajęć dodatkowych. W pracowni muzycznej znajduje się sprzęt audiowizualny. Dzieci mogą słuchać muzyki, oglądać krótkie edukacyjne filmy muzyczne. Dużą popularnością cieszy się śpiew karaoke. Ułatwieniem w przyswajaniu wiedzy przez dzieci są liczne plansze muzyczne rozwieszone na ścianach oraz pomoce dydaktyczne i bogata płytoteka.

W naszej szkole od wielu lat działa chór szkolny.

Mogą do niego należeć wszystkie chętne dzieci, które lubią śpiewać z klas II – VIII.

Głównym zadaniem chóru szkolnego jest przygotowywanie oprawy muzycznej do szkolnych uroczystości.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o program „Piosenka jest dobra na wszystko”, którego autorem jest nauczyciel muzyki. Celem tych zajęć jest kształtowanie zainteresowań muzycznych, rozwijanie umiejętności wokalnych, ćwiczenie dykcji i pamięci, przygotowanie uczniów do występów przed publicznością oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie. Punktem wyjścia większości zajęć muzycznych jest piosenka. Repertuar pieśniowy jest zróżnicowany, dzieci śpiewają piosenki związane z kalendarzem uroczystości szkolnych, pieśni patriotyczne, artystyczne, kolędy oraz piosenki dowolne, dziecięce i młodzieżowe.

Uczniowie bardzo licznie i aktywnie uczestniczą w zajęciach chóru szkolnego.

W roku szkolnym 2018/2019 chór przygotuje oprawę muzyczną do następujących uroczystości:
- Ślubowanie klas pierwszych połączone z Dniem Nauczyciela
- Rocznica Święta Niepodległości
- Szczęśliwa Gwiazdka
- Wigilia Szkolna
- Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
- Finał konkursu Liczydełko 2019
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Dodatkowo chór przygotuje koncert piosenek o Warszawie oraz koncert piosenek współczesnych.

Nauczyciel prowadzący: mgr Iwona Wiśniewska